Aktualności
    W dniu dzisiejszym 18.04.2024 r. w trakcie szkolnego apelu, dokonano rozstrzygnięcia i rozdania nagród w turnieju
    "PIŁKARZYKI - OPEN". Trzeba powiedzieć, że turniej ten przerósł jakiekolwiek oczekiwania organizatora. Zgłosiło się 20 (dwuosobowych) drużyn, z czego każda drużyna musiała posiadać własną nazwę. Kreatywność uczniów w znajdowaniu nazw drużyny była naprawdę spora. Można tutaj wspomnieć najbardziej oryginalne nazwy: Twarda Czekolada, Koksy, Ryżyki, Dzidzia Time, Mieloni, Bagietki, Pokrzywy, Tik Taki etc. Należy przypomnieć, że turniej był rozgrywany w kategorii OPEN, stąd też klasy 1-3 grały bezpośrednie spotkania z klasami 4-8 (tutaj należą się brawa dla najmłodszych za determinację i hart ducha). Przebieg turnieju był bardzo emocjonujący. Okrzykom, "przyśpiewkom" nie było końca (nawet Pani Dyrektor dała nam swoją zgodę - taka była zabawa). Graliśmy praktycznie cały tydzień. Faza grupowa była rozgrywana systemem pucharowym (kto wygrywa, przechodzi dalej, przegrany odpada). Finał natomiast systemem "każdy z każdym".

Ostatecznie do finału przeszły trzy drużyny:

1. CHAMPION (6a - YEHOR MAZUR, PIOTR MRÓWKA)
    2. POKRZYWY (7a - FILIP BĄBA, PATRYK KARAŚ, MIKOŁAJ BARTULA)
    3. TWARDA CZEJKOLADA (3b - KORNELIA BARABASZ, OLIWIA SIEWIERSKA).

Po zaciętych pojedynkach, chłopcy z klas 6a i 7a musieli przyznać, że "TWARDA CZEKLOADA" JEST DLA NICH ZA TWARDA i uznali wyższość rywalek z klasy 3b, co było nielada zaskoczeniem (chociaż niektóre osoby od początku były pewne zwycięstwa dziewcząt w całym turnieju, za co należą się brawa). Trzy najlepsze zespoły zostały nagrodzone pięknymi pucharami, jak również okolicznościowymi dyplomami.
    Gratulujemy wszystkim uczniom i uczennicom, którzy brali udział w turnieju. Dla najlepszych drużyn były brawa i gratulacje od całej społeczności szkolnej. Na pewno takie wydarzenia będą powtarzane cyklicznie. A Wy, drodzy uczniowie (jak to powiedział Pan Artur na apelu), jak macie jakiś pomysł na ciekawy turniej, zapraszamy do pokoju nauczycieli wf - każdą propozycję rozważymy.

Tymczasem dziękujemy za piękną walkę i zaangażowanie...!!!

kategoria: Galeria
    16 kwietnia uczciliśmy pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej - jeńcow wojennych i więźniow politycznych ludobójczo zgładzonych przez NKWD: generałów
    i oficeròw Wojska Polskiego, żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariuszy Policji Państwowej, urzędników i innych członków elity, którzy poświęcili własne życie za wierność Ojczyźnie, a wśród nich będących w gronie Patronów naszej szkoły, pomordowanych mieszkańcow ziemi dąbrowskiej. Cała społeczność szkolna oraz Pan Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski i Pan Starosta Powiatu Dąbrowskiego
    Lesław Wieczorek oddali hołd poprzez zapalenie zniczy i złożenie ich pod Dębami Katyńskimi na dziedzińcu naszej szkoły. Następnie pod tablicą Katyńską wmurowaną w kaplicę cmentarną odbył się uroczysty Apel Poległych. Zebrały się delegacje z Dąbrowskich szkół i urzędów. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski wygłosił okolicznościowe przemówienie, modlitwę poprowadzit ks. Zbigniew Szewczyk, a program artystyczny wykonali uczniowie naszej szkoły. Zgromadzone delegacje złożyły kwiaty i znicze pod tablicą ofiar bestialskiej zbrodni sprzed 84 lat.

kategoria: Galeria
    Kochani bardzo Wam wszystkim dziękujemy za wzięcie udziału w naszym biegu.

Dzięki Wam udało nam się zebrać 10.190 zł dla Karoliny .

Pieniążki zostaną przekazane mamie Karolinki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy:
    Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Kaczmarskiemu Panu Staroście Lesławowi Wieczorkowi,
    firmie Woda Havana, państwu Bożenie i Mariuszowi Sokołowskim,
    panu Piaseckiemu dyrekcji nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej Nr 3 .

Dobro powraca...!!!

kategoria: Z życia szkoły
    ŚWIETLICA SZKOLNA OGŁASZA KONKURS PLASTYCZNY:

"Świat Barwnych Skrzydeł”.

Stwórz piękne i kolorowe Motyle z papieru. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci klas 1-3 i 4-6 naszej szkoły. Każde dziecko może zgłosić jedno własne dzieło przestrzenne. Dopuszcza się wykorzystanie różnych technik plastycznych, takich jak składanie, wycinanie, malowanie, klejenie itp. Praca musi być wykonana z papieru lub kartonu, jednak inne dodatkowe materiały (np. farby, kredki, kolorowe papierki) są również dopuszczalne. Prace należy dostarczyć do nauczycieli świetlicy, do dnia 6 maja 2024 roku. Każda praca powinna być podpisana imieniem, nazwiskiem uczestnika oraz klasa. Jury ocenia oryginalność i pomysłowość, estetykę wykonania i staranność.

Zapraszamy do udziału w konkursie!!!

Życzymy wszystkim uczestnikom wielu artystycznych inspiracji i radości z tworzenia!