godlo
  Sonda
  Licznik odwiedzin
  967012
  Galeria
  Z inicjatywy Samorządu Gminy Dąbrowa Tarnowska w dniach od 29 maja do 2 czerwca br. gościliśmy na terenie naszego miasta dziesięcioosobową grupę dzieci wraz z dwójką opiekunów z oddalonego o 270 km Drohobycza na Ukrainie. Celem tej wizyty było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, w tym zapoznanie się z kulturą i atrakcjami regionu. Była to również szansa na oderwanie się od bardzo trudnej sytuacji na Ukrainie. Koordynatorem z ramienia naszego samorządu nad organizacją i przebiegiem kolonii czuwała społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, a w szczególności pani Beata Klich i pani Marta Mędala. W ramach pobytu 30 maja zorganizowana została wycieczka do Tarnowa na Górę Marcina, do Parku Strzeleckiego i Ogrodu Doświadczeń. Dzieci korzystające z letniego wypoczynku kolejnego dnia wybrali się do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie oraz na pizzę i kręgle do Olesna. W czwartek 1 czerwca Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowała rodzinny piknik integracyjny dla dzieci szkoły „Trójki” oraz dzieci z Ukrainy. W ramach tego świętowania było wspólne grillowanie, zawody i rozgrywki sportowe. Ostatniego dnia pobytu odbyła się wycieczka do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach oraz Parku Zdrojowego.
   
   
  kategoria: Galeria

  „Mama i Tata to świat nasz cały, ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały, to dobre, czułe, pomocne ręce
  i kochające najmocniej serce”.

  29 maja wspólnie obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji wszystkie dzieci wraz z wychowawcami przygotowały słodkie i pachnące niespodzianki dla swoich rodziców a uczniowie klas 4-8 zaprezentowali cześć artystyczną.

   
   
  kategoria: Galeria
  Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie to niezwykłe miejsce, które 23 maja odwiedziły klasy 1a, 2a, 2b i 3a. Podziwialiśmy miniaturowe budowle charakterystyczne różnych zakątków świata: Australii, Grecji, Włoch, Polski, Chin, Francji, Meksyku. W ciągu jednego dnia odbyliśmy podróż na Plac Św. Piotra i Wieżę Eiffla. Zobaczyliśmy posągi Moai, Bramę Brandenburską oraz Mur Chiński. Cofnęliśmy się także do czasów średniowiecznych zwiedzając gród otoczony drewnianymi balami. Warownia kryje w sobie średniowieczną osadę, salę tortur, zbrojownię czy Park Ruchomych Smoków. W podziemiach graliśmy w laserowy paintball w otoczeniu smoków i rycerzy. Braliśmy udział w warsztatach lepienia glinianych naczyń.To był dzień pełen wrażeń. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni.
   
   
  kategoria: Galeria
  W poniedziałek odbyły się w naszej szkole zajęcia prowadzone metodą
   Porannego Kręgu
   którą określamy jako polisensoryczną, obejmującą swym zasięgiem wszystkie zmysły: dotyk, słuch, wzrok, słuch, smak i węch.
  Przedstawione w niej oddziaływania mają pobudzać zmysły w sposób odmienny dla każdej pory roku,
  aby podkreślać zmiany zachodzące w przyrodzie. Otaczający nas świat jest źródłem zróżnicowanych bodźców
  a pora roku kojarzy się z kolorem, smakiem, obrazem, zapachem itp. Metoda Porannego Kręgu przypisuje każdej z pór roku
  inną symbolikę, narzuca kolor, żywioł, smak, zapach, bodźce wzrokowe, słuchowe. Wielostronne pobudzanie zmysłów
  jest najlepszym sposobem przekazywania informacji o tym co znajduje się wokół nas i nas otacza,
  a najlepszymi pomocami dydaktycznymi są te zaczerpnięte z przyrody.
   
  Dzieci spędziły miło czas integrując się ze sobą.
   

   
  kategoria: Galeria
  Znajdź nas na Facebooku
  Znajdź nas na Facebooku