Stanisław Juras

kpt. Stanisław Juras

Kpt. Stanisław Juras i inni pomordowani w Katyniu.

Kpt. Stanisław Juras urodzony w 1899 roku w Oleśnicy. Zawodowy żołnierz, uwięziony przez Rosjan w obozie w Kozielsku. Zamordowany w Katyniu nr 2278 na liście opublikowanej w 1943 roku przez gazetę Goniec Krakowski.

Zygmunt Śliski posterunkowy policji urodzony 17 grudnia w 1913 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. We wrześniu 1939 roku pracował w Wojsławicach. Zamknięty przez Rosjan w obozie w Ostaszkowie, a następnie rozstrzelany w Katyniu.

Albin Basista urodzony w roku 1900, starszy przewodnik policji. Przetrzymywany przez Rosjan w obozie w Ostaszkowie, zamordowany w Katyniu.

Józef Peduch urodzony w 1899 roku, starszy posterunkowy policji, więzień obozu w Ostaszkowie, zamordowany w Katyniu.

Leszek Szpak urodzony w 1913 roku podporucznik rezerwy, lekarz weterynarii, uwięziony w Kozielsku, zamordowany w Katyniu.

Bolesław Berbeka urodzony w 1913 roku podporucznik rezerwy, urzędnik skarbowy, uwięziony w Starobielsku, zamordowany przez Rosjan w Katyniu.

Adam Malinowski urodzony w 1906 roku podporucznik rezerwy, uwięziony w Starobielsku, zamordowany w Katyniu.