Bezpiczna szkoła

NASZA SZKOŁA LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

Nasze gimnazjum zostało laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń, uzyskało certyfikat Bezpiecznej Szkoły oraz zostało zaliczone do członków Ogólnopolskiego Klubu BEZPIECZNE SZKOŁY. Organizatorem konkursu są redakcje miesięczników Monitor Unii Europejskiej i Adwokat Rodzinny oraz Fundacja Państwo Obywatelskie, a także Komitet Honorowy, do którego zaproszeni zostali:

Minister Edukacji Narodowej,

Minister Sprawiedliwości,

Przedstawiciele Sejmu i Senatu,

Przedstawiciele Stowarzyszeń Nauczycielskich,

Przedstawiciele Kuratoriów Oświaty,

Komendant Główny Policji,

Rektorzy i Dziekani uczelni oraz wydziałów pedagogicznych,

Naukowcy,

Przedstawiciele organizacji obywatelskich, samorządów terytorialnych

Uzyskanie tytułu Bezpiecznej Szkoły jest zwieńczeniem całorocznej pracy nad poprawą bezpieczeństwa ucznia w szkole i poza nią. Działania prowadzone w szkole służyły wzbogacaniu wiedzy gimnazjalistów na temat zagrożeń, rozwijaniu odpowiedzialności społecznej i karnej, wypracowywaniu postawy empatii i pomocy potrzebującym.

Udział w konkursie był dopełnieniem prowadzonej w naszym gimnazjum od kilku lat akcji „Szkoła bez przemocy”. W ramach pracy wychowawczej powstał także Klub Wolontariusza, którego członkowie podejmują różnorodne inicjatywy na rzecz podopiecznych dąbrowskiego DPS i Hospicjum im.Świętego Brata Alberta, dzięki czemu uczą się odpowiedzialności i systematyczności, a także wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Certyfikaty można zobaczyć tutaj .pdf